тел. 067-361-0374
Субота, 29 вересня 2018 02:44

Пластикова небезпека

Пластикові пляшки міцно увійшли в наше життя. Це і не дивно, адже подібна тара зручна у побуті, має невелику вартість, не б’ється та дуже легка у порівнянні зі склом. Але не все так просто! Неправильно поводження із пластиком завдає шкоди здоров’ю людини та навколишньому середовищу.
Візьмемо для прикладу звичайну пляшку із водою. У звичайних умовах зберігання пластик не передає хімічні елементи, що можуть негативно сказатися на здоров’ї людини. Але хто ж не брав таку пляшечку води із собою влітку на відпочинок?!

При нагріванні починається активне переміщення токсичних молекул із пляшки у рідину, що її наповнює. У такому разі вода стає отруйною, в тому числі бісфенолом-А. Цей компонент негативно впливає на щитовидну залозу, ЦНС, провокує нездатність мати дітей, гіпертонію, ожиріння та діабет. Ще одне явище, присутнє в поведінці громадян нашої країни – це повторне використання пластикових пляшок. Варто пам’ятати, що вони призначені для одноразового використання, а вживання з пластикових пляшок кислих соків, газованих, гарячих та алкогольних напоїв призводить до потрапляння в організм канцерогенних речовин.
Пластик - проблема світового масштабу, бо кількість його росте, а час його розкладання складає більше 450 років. Приведені дані, що пластикові пляшки складають 40% всіх пластикових відходів, а в середньому, кожен мешканець розвиненої країни купує не менше 150 пластикових пляшок води на рік, не звертаючи уваги на альтернативу. Альтернатива існує! Їстівні упаковки для рідин під назвою «Ooho!» - розробка англійських вчених з Skipping Rocks Lab - готові до виробництва. Їстівна упаковка для води, соків та інших харчових продуктів створена з екстракту морських водоростей і не має функції повторного закривання. Або можна використовувати всім відомі скляні пляшки, щоб уникнути загрози своєму здоров’ю та природному середовищу.

© 2022 Вінеко. All Rights Reserved. Designed by Data Inform