тел. 067-361-0374

Утилізація медичних відходів

medicМедичні відходи можуть бути інфекційними, токсичними і радіоактивними. Утилізація медичних відходів - непросте завдання, що несе колосальні ризики, пов'язані з поводженням із даним видом відходів. Але процес утилізації або знищення медичних відходів може спричинити за собою виділення безлічі небезпечних речовин: як поховання на полігоні, так і спалювання повинно бути здійснено у відповідності з екологічними нормами і правилами. Спалювання медичних відходів вивільняє в атмосферу сильні канцерогени - фурани та діоксини від сполук хлору, а спроба поховання матеріалів, що містять важкі метали, може обернутися потраплянням у навколишнє середовище біоакумулятивних небезпечних речовин.
Медичні відходи, які підлягають утилізації, можна розділити на 3 класи:

клас А: малонебезпечні відходи, які не забруднені продуктами біологічних рідин від хворих. До цієї ж категорії можна віднести списаний лікарняний інвентар, харчові відходи, халати, бахіли, рукавички не забруднені небезпечними речовинами.
клас Б: до цього касу відносять потенційно інфіковані відходи, які могли бути або були забруднені біологічними рідинами пацієнтів: це органічні і неорганічні операційні відходи, виділення хворих, перев'язувальні матеріали, маски.
клас Г: найбільш небезпечні медичні відходи, дезінфікуючі засоби, цитостатичні препарати. Звертаючись до нас, Ви автоматично вирішуєте питання: куди здати медичне обладнання, забруднене інвентар, як позбутися прострочених ліків.

Способи утилізації медичних відходів

Найпоширенішими способами утилізації медичних відходів вважаються:
- Спалювання медичних відходів у печах-інсенераторах
- Процес стерилізації відходів за допомогою водяної пари температурою понад 100 ° С з використанням автоклавів.
- Спосіб хімічної дезінфекції.
- Спосіб знезараження відходів мікрохвилями.
- Спосіб стерилізації інфрачервоним, іонізуючим, радіоактивним випромінюванням.

Використання хоча б одного з цих видів обробки медичних відходів дає підстави вільно передавати їх на утилізацію. Відмінності способів утилізації різних медичних відходів залежать від їх виду, класу, до якого належать залишки матеріалів після медичних обстежень та інших процедур.

Утилізація медичних відходів класу А
Головне правило для утилізації відходів цього класу - не пакувати їх в мішки та пакети червоного і жовтого кольорів Відходи класу А прийнято збирати в одноразові пакети білого кольору або в багаторазові ємності. Пакети можна збирати в контейнерах з маркуванням «Відходи, клас А». Вони не вважаються потенційно небезпечними, а тому можуть бути поховані разом з ТПВ або скинуті в каналізацію.

Утилізація медичних відходів класу Б
Збір медичних відходів даного класу в рідкій або твердій фазі здійснюється за допомогою вологостійких одноразових контейнерів, що не проколюються. Ці ємності повинні мати щільну кришку, щоб уникнути мимовільного відкриття контейнера. Припустимо збирати такі відходи в одноразову жовту тару (пакети) з маркуванням «Відходи, клас Б». Обов'язкова умова для медичних відходів класу Б перед утилізацією - знезараження, після якого можна спалювати або захоронювати їх.

Утилізація медичних відходів класу В
Відходи медичної сфери класу В, перш ніж їх утилізувати, в обов'язковому порядку повинні бути продезінфіковані фізичними способами. Хімічні методи дезінфекції стосуються тільки біологічних рідин - харчових відходів, виділень хворих. Незнезаражені відходи даного класу не дозволяється вивозити за межі медичного закладу, де вони були продуковані.  Збір медичних відходів класу В проводиться в м'яку або тверду одноразову тару (мішки, пакети, контейнери) червоного кольору.
Біологічні відходи в рідкому стані, колючо-ріжучі предмети слід акумулювати в герметичних вологостійких контейнерах, що не проколюються, також червоного кольору.
Пакети з медичними відходами даного класу заповнюються на ¾, зав'язуються з використанням пристосувань, які не допускають можливості висипання відходів, а контейнери закриваються герметично кришками.
Мішок або контейнер перед відправкою на утилізацію маркується написом «Відходи, клас В», з інформацією про організацію, підрозділи, дату упаковки і Ф.І. Б. відповідальної за збір відходів особи.

Утилізація медичних відходів класу Г
До цієї категорії відносяться відходи і прилади, що містять ртуть, генотоксичні препарати, цитостатики, інші відходи, що утворюються в процесі виготовлення розчинів даних речовин - флакони, ампули. Збирають такі відходи в герметичні ємності будь-якого кольору, крім перерахованих, червоного і жовтого. Зберігати, збирати їх і передавати на утилізацію без дезактивації на місці їх утворення заборонено. Відходи, які не підлягають повторному використанню передаються на утилізацію в тарі з маркуванням «Відходи, клас Г».

 


© 2022 Вінеко. All Rights Reserved. Designed by Data Inform